Vjedhet një veturë në Buzhalë të Suharekës

Vjedhet një veturë në Buzhalë të Suharekës
Eurolinda Zenelaj

06.05.2021 / Suhareka

Në mëngjesin e sotëm në Buzhalë të Suharekës është vjedhur një veturë e tipit Golf V.

Sipas burimeve të SuharekaOnline është bërë e ditur se sot rreth orës 02:15 në Buzhalë të Suharekës është vjedhur një veturë e tipit Golf V.

Poashtu, ky rast është publikuar edhe në një grup në rrjetin social në Facebook ku kanë bërë të ditur se targat e veturës të tipit Golf V me ngjyrë të zezë janë: 04-398-GI.

Lajmin për SuharekaOnline e ka konfirmuar edhe komandanti i stacionit policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj, i cili ka thënë se sot rreth orës 02:15 në Buzhalë të Suharekës është raportuar pët një rast të vjedhjes së veturës.

Sipas tij bëhet fjale për veturë të tipit golf V, ngjyrë e zezë dhe në bazë të video inçizimeve që posedon policia vërehet që në vjedhje janë të përfshirë 3 persona të cilët kanë ikur në drejtim të qytetit të Ferizajit.

RAPORTO