[VIDEO] Zjarri shkrumbon sipërfaqe të tokës bujqësore në Shirokë të Suharekës

[VIDEO] Zjarri shkrumbon sipërfaqe të tokës bujqësore në Shirokë të Suharekës
Fisnik Sadiku

15.07.2021 / Suhareka

Një zjarr i madh ka përfshirë sipërfaqe të tokës bujqësore në fshatin Shirokë të Suharekës.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së sotme rreth orës 13:20.

Nuk dihet nëse zjarri është shkaktuar qëllimshëm apo për shkak të temperaturave të larta, pasi që ditëve të fundit në vendin tonë janë shënuar temperatura të theksuara në krahasim me vitet e kaluara.

Përmes disa pamjeve shihet se zjarri ka shkrumbuar sipërfaqe të mëdha.

Zjarrfikësit e Suharekës kanë arritur ta shuajnë zjarrin, ku në ndihmë i kanë dalur edhe zjarrfikësit e Mamushës.

LEXO EDHE:  Malishevë, shënohet viktima e parë nga zjarret në Kosovë

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit