[VIDEO] Moti me borë, autobusi del nga rruga në Qafë të Duhlës

[VIDEO] Moti me borë, autobusi del nga rruga në Qafë të Duhlës

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, mëngjesi i së mërkurës vendin tonë e ka gjetur të mbuluar nga bora.

Reshjet e shumta të borës e kanë vërshtirësuar qarkullimin nëpër rrugët e vendit, e që si pasojë janë shkaktuar disa aksidente trafiku.

Në rrugën në Qafë të Duhlës si pasojë e gjendjes së rrugës një autobus ka rrëshqitur dhe ka dalë nga rruga, raporton SuharekaOnline.

RAPORTO