Vetëvendosje fiton edhe në Budakovë me 214 vota

Ka përfunduar numërimi pothuajse i të gjitha votave edhe në Komunën e Suharekës.

Sipas rezultateve preliminare në fshatin Budakovë të Suharekës, fiton Lëvizja Vetëvendosje me gjithsej 214 vota në 2 vendvotime.

Sipas rezultateve preliminare LVV e lë pas AAK-në me 202 vota, LDK me 96 vota, PDK me 87 vota dhe NISMA 13 vota, raporton SuharekaOnline.

Rikujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje në Komunën e Suharekës është duke prirë me 37.54%.

2412A/01R2412A/02DTOTAL
LVV114100214
PDK424587
LDK524496
AAK94108202
NISMA4913
RAPORTO