Vendbanimet e 15 rasteve të sotme me COVID-19, prijnë Sopija e Samadrexha

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 296 raste pozitive me COVID-19.

IKSHPK-ja ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 15 raste të reja me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Bllacë (1), Bukosh (1), Gjinoc (1), Greikoc (1), Mushtisht (1), Peqan (1), Samadrexhë (2), Savrovë (1), Sopijë (3), Studenqan (1) dhe Suharekë (2).

RAPORTO