Vazhdon rritja e rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 304 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

10.01.2022 / Suhareka

Vazhdon rritja e rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore janë regjistruar dhjetë (10) raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë  110, Prizren  28, Mitrovicë  23, Podujevë  17, Pejë  14, Vushtrri  13, Suharekë  10, Gllogoc  10, Malishevë  9, Ferizaj  9, Fushë Kosovë  8, Istog  7, Gjakovë  7, Viti  6, Gjilan  5, Deçan  5, Rahovec  4, Hani i Elezit  4, Skenderaj  3, Klinë  3, Kaçanik  3, Shtime  2, Dragash  2, Kamenicë  1, Obiliq  1.


Po ashtu, janë shëruar 3 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.134.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Istog  2, Prishtinë  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 1,552, prej tyre 42 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Me 42 raste aktive me COVID-19, Suhareka renditet e 9-ta në nivel komunash për nga numri i rasteve të tilla, ndërsa tabelën e kryesojnë komuna e Prishtinës, Mitrovicës dhe ajo e Prizrenit.

Numri total i rasteve pozitive është 162,677 raste nga 1,428,096 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,991 raste të vdekjes.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *