Vazhdon rritja e numrit të rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 108 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

05.01.2022 / Suhareka

Vazhdon rritja e numrit të rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore janë regjistruar dy raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë  51, Ferizaj  12, Gjilan  11, Prizren  5, Podujevë  4, Viti  4, Vushtrri  3, Kaçanik  2, Istog  2, Gjakovë  2, Suharekë  2, Malishevë  2, Deçan  2, Klinë  2, Mitrovicë  2, Gllogoc  1, Shtërpcë  1.


Po ashtu, janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.078.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  7, Viti  2, Gjilan  1, Lipjan  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 637, prej tyre 25 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Numri total i rasteve pozitive është 161,706 raste nga 1,395,986 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,991 raste të vdekjes.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *