Bizneset Vende Pune Ofertat

Turniri në fshatin Sopijë përkrahet nga Komuna e Suharekës me investime

Turniri në fshatin Sopijë përkrahet nga Komuna e Suharekës me investime

20.11.2023 Suharekë

Turniri Tradicional “Sadik Ramadanaj” në fshatin Sopijë tashmë ka marr përmasa edhe jashtë Komunës së Suharekës, sidmos pas 2 organizimeve të fundit.

Në Qershorin e vitit 2022 dhe të këtij viti, pjesmarrjese ishin nga 64 ekipe me përbërje të lojtarëve nga të gjitha qytetet e Kosovës.

Si duket, Komuna e Suharekës dhe Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do t’i dalin në ndihmë të rinjëve të fshatit që përkujdesjen për organizimin madhështor të kësaj ngjarje.

Tashmë Komuna e Suharekës është afër nënshkrimit të kontratës për ndërtimin e Palestrës Sportive në fshatin Sopijë, afati i ofertimit ka përfunduar andaj shumë shpejtë pritet edhe të nënshkruhet kontrata.

Ndërsa për rregullimin e terenit sportiv afër palestrës, Kuvendi Komunal i Suharekës ka ndarë 100,000.00€ për vitin 2024.

Sipas një postimi të bërë në faqen e tyre në Facebook, K.F Sopija ka paraqitur imazhet kompjuterike se si do të duket tereni sportiv pas investimeve.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë