Bizneset Vende Pune Ofertat

Të premtën në Samadrexhë bëhet përurimi i “Kulla e Samadrexhës”, kjo është agjenda e manifestimit

Të premtën në Samadrexhë bëhet përurimi i “Kulla e Samadrexhës”, kjo është agjenda e manifestimit

03.08.2023 Suharekë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Në fshatin Samadrexhë të Suharekës do të bëhet përurimi i “Kulla e Samadrexhës”.

Komuna e Suharekës ka njoftuar se të premtën e 4 gushtit, do të bëhet përurimi i “Kulla e Samadrexhës”, në vendin e quajtur “Lugina e Shnicave”, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit bëhet e ditur se ky aktivitet organizohet nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

Përveç përurimit do të ketë edhe aktivitete të tjera dhe shpalosje të historisë së brezave të ndryshëm të këtij fshati.

Komuna e Suharekës ka ftuar të gjithë qytetarët që të marrin pjesë në këtë aktivitet i cili pritet të realizohet me 4 gusht, 2023.

Agjenda e manifestimit është kjo:

  • 10:00-11:00 pritja e mysafirëve
  • 11:00-12:00 fjala përshëndetëse dhe paraqitja historike e Samadrexhës
  • 12:00 programi kulturo artistik me artistë dhe vallëtarët e rajonit
  • 13:00 dreka për pjesëmarrës me gatime tradicionale
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende94 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë