Të enjten një pjesë e Suharekës dhe disa fshatra do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës të enjten më 24 shtator 2020.

KEDS përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se se disa vende në Komunën e Suharekës do të mbesin pa furnizim me energji elektrike, shkruan SuharekaOnline.

TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:
Dalja 10kV Reshtani (Kodi : 32000017) nga ora 09:30 deri në 12:00
Vendet: Reshtan, Therandë (një pjesë, Lagjja Bajraktari, Reshtani 1 dhe Reshtani 3.

Sipas njoftimit të KEDS-it reduktimet do të bëhen për shkak vendosjes së kthinës së tensionit të mesëm.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.