Suharekë: Prenë një pishë rreth 30 metra të gjatë, raporton rastin në polici

Suharekë: Prenë një pishë rreth 30 metra të gjatë, raporton rastin në polici
Fjolla Hoxha

22.06.2021 / Suhareka

Një rast i shkretërimit të pyjeve është raportuar dje në stacionin e Policisë në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë thuhet se një person ka njotuar se në parkun nacional, persona të panjohur kanë pre një pishë.

Pisha ishte me diametër 58 centimetër (cm) dhe e gjatë rreth 30 metra.

Njësitet policore kanë dalur në vendin e ngjarjes.

SHKRETËRIM I PYJEVE
Suharekë, 21.06.2021-13:05. Ankuesi mashkull kosovar se në parkun nacional ka njoftuar se persona të panjohur kanë pre një pishë me diametër 58 cm dhe të gjatë rreth 30 metra. Njësitet përkatëse kanë dal në vendin e ngjarjes”, thuhet në raportin e policisë.

LEXO EDHE:  Shqetësuese, rritet numri i aksidenteve, brenda 24 ore mbi 100 të tilla, një prej tyre me fatalitet

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit