Bizneset Vende Pune Ofertat

Suharekë, nga 1 janari 2024 bizneset e reja që regjistrohen në emër të grave dhe te rinjëve nën moshën 25 vjeçare lirohen nga taksat 50% për 3 vite

Suharekë, nga 1 janari 2024 bizneset e reja që regjistrohen në emër të grave dhe te rinjëve nën moshën 25 vjeçare lirohen nga taksat 50% për 3 vite

12.10.2023 Suharekë

Komuna e Suharekës ka përgatitur rregulloren e re për përcaktimin e aktiviteteve të cilat i nënshtrohen taksës dhe tarifës komunale në Komunën e Suharekës, e cila do të hyjë në fuqi nga data 1 Janar 2024.

Rregullorja e re ka pësuar ndryshime në shumën e taksave për ushtrimin e veprimtarive të bizneseve në Komunën e Suharekës, ku janë përcaktuar lirime dhe zbritje për veprimtari të ndryshme.

Rrjedhimisht sipas dispozitave të rregullores së re bizneset e reja që regjistrohen në emër të grave dhe të rinjëve nën moshën 25 vjeçare lirohen nga taksat 50% për 3 vite. Bizneset që ushtrojnë aktivitetet të pastër të bujqësisë dhe blegtorisë lirohen nga taksa për ushtrim të aktivitetit afarist për 10 vitet e ardhshme duke filluar nga viti 2024.

Lirohen nga tarifa: Qytetarët të cilët i përkasin kategorive të qytetarëve si në vijim: Shfrytëzuesit e ndihmës sociale; Familjet e dëshmorëve dhe të zhdukurve të UÇK-së; Invalidët e luftës së UÇK-së dhe anëtaret e familjes së ngushtë; Veteranët e luftës së UÇK-së dhe anëtareve të familjes së ngushtë; Personat me aftësi të kufizuara; Familjet strehuese të fëmijëve pa kujdes prindëror, lirohen nga pagesa e vërtetimit dhe dokumenteve zyrtare e taksave komunale administrative.

Projekt rregulloren e re mund ta gjeni KËTU.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Hallka Marketing Agency Marketing / Web Rr. Brigada 123, 23000 Suharekë,
Kosovë
PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
SuharekaOnline Media Rr. Brigada 123, pn, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë