Suharekë: Fundjavë e freskët, shi dhe rënie të temperaturave

Suharekë: Fundjavë e freskët, shi dhe rënie të temperaturave
Çlirim Gashi

03.08.2019 / Suhareka

Moti në Suharekë sot pritet të jetë i ndryshueshëm me intervale kohore me diell dhe vranësira.

Po ashtu, në disa vende meteorologët paralajmërojnë edhe reshje shiu të shoqëruar me shkarkime rrufesh.

Në Suharekë temperaturat sot pësojnë rënie të ndjeshme çka sjell edhe një freskim të motit në krahasim me ditët e fundit.

Temperaturat minimale për sot janë 16 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet do të shkojnë deri në 29 gradë celsius.

Mot i ngjashëm pritet të na shoqëroje edhe gjatë ditës së nesërme.

RAPORTO