Bizneset Vende Pune Ofertat

Suharekë, bie numri i familjeve që marrin asistencë sociale

Suharekë, bie numri i familjeve që marrin asistencë sociale

24.06.2023 Suharekë

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon Statistikat e Mirëqenies Sociale për muajin maj 2023

Ky publikim ofron të dhëna ndër tjerash edhe për numrin e përfituesve nga skema e ndihmës sociale.

Në muajin maj 2023 nga skema e ndihmës sociale kanë përfituar 21,312 familje me gjithsej 84,249 anëtarë, ku krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit paraprak që ishte 25,482 familje me gjithsej 100,608 anëtarë,  vërehet një rënie e numrit të familjeve përfituese nga kjo skemë për 4,170 apo shprehur në përqindje 16,3% si dhe rënie e numrit të anëtarëve të familjeve përfituese nga kjo skemë për 16,359 apo shprehur në përqindje 16,2%.

Në bazë të statistikave që ka siguruar SuharekaOnline, figuron se gjatë muajit maj 2023 në Komunën e Suharekës janë regjistruar 420 familje me gjithsej 1.835 anëtar, të cilat kanë përfituar nga skema e ndihmës sociale.

Muaji/VitiNumri i familjeve që kanë përfituar asistencë sociale në Komunën e Suharekës
Janar/2023434
Shkurt/2023442
Mars/2023431
Prill/2023424
Maj/2023420

Duke krahasuar këto shifra me ato të katër muajve të kaluar të këtij viti (janar,shkurt, mars dhe prill) rezulton se numri i familjeve që marrin social në Komunën e Suharekës ka shënuar rënie.

M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Fabrika e Mobileve "TE NASERI" Prodhim Zona Industriale, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende89 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë