Suharekë, bie nga një lartësi të një shtëpie derisa ishte duke punuar, bëhet për spital

Një rast i lëndimit të lehtë trupor është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

I ri / Suhareka

Suharekë, bie nga një lartësi të një shtëpie  derisa ishte duke punuar, bëhet për spital
Foto: Ilustrim

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima mashkull kosovar derisa ishte duke punuar në pjesën e jashtme të një shtëpie është rrëzuar nga një lartësi 1.80 cm dhe i njëjti ka pësuar lëndime trupore.

Viktima është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje në rrugën “Skënderbeu” në Suharekë rreth orës 15:00.

Ne vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe inspektori i punës. Rasti është duke u hetuar.

“Rr. Skënderbeu, Suharekë 24.11.2021-15:00. Viktima mashkull  kosovar deri sa ishte duke punuar në pjesën e jashtme të një shtëpie është rrëzuar nga një lartësi 1.80 cm dhe i njëjti ka pësuar lëndime trupore. Viktima është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit. Ne vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe inspektori i punës. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e PK-së.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *