Suharekë, arrestohet një person, kishte vjedhur telefona e para të gatshme

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të një vjedhje të rëndë që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Suharekë.

30.12.2021 / Suhareka

Suharekë, arrestohet një person, kishte vjedhur telefona e para të gatshme
Foto: Ilustrim

Sipas policisë, një person ka  hyrë me forcë në lokale të ndryshme, ka vjedhur 4 telefona, para të gatshme kartëmonedha dhe monedha metalike.

I njëjti është kapur dhe është dërguar në mbajtje.


“Rr. Brigada-123, Suharekë 28.12.2021 – 23:30. Është arrestuar i dyshuar mashkull kosovar, pasi që dyshohet se i njëjti duke hyrë me forcë në lokale të ndryshme, ka vjedhur disa telefona (4) të ndryshëm, para të gatshme kartëmonedha dhe monedha metalike. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *