Suharekasi ngrit flamurin kombëtar në Slloveni, sllovenët thojnë se shqiptarët e ‘pushtojnë’ Kranjin

Kështu fillon një artikull i publikuar në mediat sllovene, ku tregon për numrin e madh të shqiptarëve të shkuar nga Kosova që gjenden në Kranj.

“Shqiptarët pushtojnë Gorenjskën! Flamujt valëviten kudo, madje edhe në ndërtesat e reja. Është koha për panik dhe panik. Flamuri slloven është vetëm një zbukurim” thuhet në artikull, transmeton SuharekaOnline.

Ndërtuesi nga Suhareka vuri dy flamuj në çati në shenjë të bashkëjetesës dhe mirëkuptimit dhe natyrisht gëzimit, sepse ai po krijon një shtëpi të re në një mjedis miqësor në Naklo të Sllovenisë.

Për vendosjen e flamurit kombëtar Osman Bytyqi nga Suhareka madje ishte gjobitur nga policia sllovene pas disa aneksave që kanë bërë fqinjët, ku sipas artikullit është konsideruar si provokim.

Bytyqi i cili jeton dhe vepron në Slloveni, ashtu siç edhe është zakon shqiptar në kulmin e shtëpisë së tij ka vendosur flamurin me shqiponjën dy krenare përkrah atij slloven.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.