Studençan: Biznesmeni nga Zvicra dhuron shtëpi për një familje

Foto: Ilustrim

Karvanit të “Jetimave të Ballkanit” i është bashkangjitur edhe një biznesmen shqiptar nga Zvicra.

Arti Qelaj që jeton dhe vepron në Zvicër ka mbuluar të gjitha shpenzimet për ndërtimin e një shtëpie të re për një familje skamnore nga fshati Studençan.

Lajmin e ka bërë të ditur humanisti, Halil Kastrati përmes profilit të tij në Facebook, ku Kastrati ka uruar për shtëpinë e re dhe ka falënderuar investitorin.

“Rast shume i rende dhe prekes i Qerim Kabashi nga fshati Studenqan i Suharekes. Me nenen dhe vajzen e semure Qerimi jetonte edhe ne kushte shume te renda. Donator i vetem i kesaj shtepije eshte Arti Qelaj me banim ne Zvicer. Familja shtepine e gezofte dhe donatorin Zoti e shperblefte” thuhet në njoftimin e Halil Kastratit.

🎬🍿 Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni nga premierat më të fundit botërore, deri tek filmat vendor që po vazhdojnë të korrin suksese.