Shtrohet rruga në fshatin Greikoc, në mes të saj mbet një shtyllë elektrike

Shtrohet rruga në fshatin Greikoc, në mes të saj mbet një shtyllë elektrike
Taulant Krasniqi

17.06.2021 / Suhareka

Një shtyllë elektrike ka mbetur në mes të rrugës në fshatin Greikoc të Suharekës dhe për këtë opozita atje, dhe qytetarët kanë reaguar.

Në fshatin Greikoc të Suharekës, u realizuan punimet në një rrugë nga qeverisja e Bali Muharremaj.

Rruga ‘5 Prilli’ është shtruar me kubëza betoni, por ajo çka bie në sy është një shtyllë elektrike.

Në mes të rrugës ka mbetur kjo shtyllë elektrike që po paraqet pengesë madhe për banorët. Ata nuk kanë mundësi që të kyçen si duhet në këtë rrugë.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe nëndega e LDK’së në këtë fshat, ku ka kërkuar largimin e kësaj shtylle.

LEXO EDHE:  Bastisje në Greikoc, policia konfiskon një kallashnikov, arrestohet i dyshuari

Më poshtë keni fotografitë nga vendi ku është shtruar rruga me kubëza e që në mes të saj ka mbetur një shtyllë elektrike.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit