Salih Zyba e Hysen Durmishi sigurojnë ulëse në Kuvend

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar që të publikojë formularët e rezultateve të partive dhe kandidatëve të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Në këta formularë, nuk përfshihen votat nga diaspora, votat me kusht dhe ato të personave me nevoja të veçanta.

Sipas rezultateve preliminare Lëvizja Vetëvendosje është fituese e zgjedhjeve me 47.85% të votave të rregullta. Duke i’u referuar këtij rezultati del se ky subjekt politik ka arritur të sigurojë 56 ulëse në Kuvendin e Kosovës, raporton GazetaExpress.

Siç raportohet këta janë emrat 50 deputetëve qe do ta përfaqësojnë Lëvizjen Vetëvendosje në Kuvend:

Lista:

Vjosa Osmani
Glauk Konjufca
Vasfije Krasniqi
Avni Dehari
Arben Vitia
Donika Gërvalla
Shqipe Selimi
Liburn Aliu
Hekuran Murati
Armend Muja
Arjeta Fejza
Labinotë Demi-Murtezi
Arbëria Nagavci
Haxhi Avdyli
Artan Abrashi
Fatmire Kollçaku
Mimoza Kusari Lila
Enver Haliti
Haki Abazi
Xhelal Sveçla
Saranda Bogujevci
Faton Peci
Fitore Pacolli
Hajrullah Çeku
Doarsa Kica Xhelili
Fitim Uka
Fitim Haziri
Arbër Rexhaj
Rozeta Hajdari
Alban Hyseni
Arbëreshë Hyseni Kryeziu
Dimal Basha
Valon Ramadani
Albana Morina Xharra
Agon Batusha
Gazmend Gjyshinca
Mefail Bajqinovci
Adriana Matoshi
Hysen Durmishi
Eman Rrahmani
Drita Millaku
Adnan Rrustemi
Vendenis Lahu
Mimoza Shala
Mentor Arifaj
Salih Zyba
Avni Zogiani
Shqipe Metaj-Isufi
Leonora Svarça
Driton Hyseni
Tinka Kurti

RAPORTO