Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 11 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

18.12.2021 / Suhareka

Rritet numri i rasteve aktive me COVID-19 në Suharekë
Foto: Ilustrim

Brenda 24 ore janë regjistruar dy raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto komuna: Prizren  4, Suharekë  2, Vushtrri  1, Gjilan  1, Mitrovicë  1, Prishtinë  1, Ferizaj  1.


Po ashtu, janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.941.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto vende: Kamenicë  3, Prishtinë  2, Gjilan  2, Skenderaj  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 317, prej tyre 13 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Me 13 raste aktive me COVID-19, Komuna e Suharekës renditet e 9-ta në nivel komunash, duke lënë pas Lipjanin, Vitinë e Istogun.

Numri total i rasteve pozitive është 161,246 raste nga 1,347,037 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,988 raste të vdekjes.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *