Rastet pozitive me Covid-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore janë kryer 1,590 testime prej të cilave 609 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK-ja njofton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 7 raste të reja, njofton SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë nga këto fshatra: Suharekë (5), Semetisht (1) dhe Vraniq (1).

RAPORTO