Rastet pozitive me COVID-19 janë nga Suhareka dhe këto 5 fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësis Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë kryer 1,903 testime prej të cilave 775 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK-ja njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 9 raste të reja me virusin Korona, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Greikoc (1), Mushtisht (1), Peqan (1), Reshtan (1), Studençan (1) dhe Suharekë (4)

RAPORTO