Rastet e sotme me COVID-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 ore në Kosovë janë kryer 2,056 testime prej të cilave 963 kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se në Komunën e Suharekës janë identifikuar 12 raste të reja me Korona virus, transmeton SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme: Dobërdelan (1), Greikoc (1), Mushtisht (2), Nëpërbisht (1), Peqan (1), Shirokë (2), Suharekë (4)

Numri total i rasteve pozitive është 27.851 raste nga 115.794 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 797 raste të vdekjes.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.