Rastet e sotme me Covid-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Rastet e sotme me Covid-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra
Eurolinda Zenelaj

20.11.2020 / Suhareka

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë kryer 1,930 testime prej të cilave 855 kanë rezultuar pozitive me Covid-19.

IKSHPK njofton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë indentifikuar 17 raste të reja, transmeton SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Dubravë (1), Gjinoc (2), Mushtisht (1), Peqan (1), Samadexhë (1), Sallagrazhdë (1), Greikoc (1), Vraniq (1) Studençan (1) dhe Suharekë (7)

Numri total i rasteve pozitive është 32.877 raste nga 127.722 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 885 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Abdixhiku: Ardian Shala përveç se është doktor i mirë, është edhe kryetar i denjë i Suharekës
RAPORTO