Përsëri reduktime, sot disa fshatra të Suharekës do të përballen me ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se sot (e mërkurë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

13.10.2021 / Suhareka

Përsëri reduktime, sot disa fshatra të Suharekës do të përballen me ndërprerje të energjisë elektrike
Foto: Ilustrim

Gjatë ditës së sotme në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 09:00 deri në 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas njoftimit, arsyeja e ndërprerjes së rrymës do të bëhet për shkak të vendosjes së përçuesit të tensionit të mesëm.


1. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV Budakova (kodi: 32000008) prej orës 09:00  deri në ora 15:00.

Vendet:  Pishina Solid, Reçani I, Reçani II, Dragaqinë I, Çadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakovë II dhe Budakova.

Arsyeja: Vendosja e përçuesit të tensionit të mesëm.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *