Për 10 ditë në Suharekë regjistrohen 88 raste pozitive me COVID-19 dhe 4 viktima

Për 10 ditë në Suharekë regjistrohen 88 raste pozitive me COVID-19 dhe 4 viktima
Eurolinda Zenelaj

05.04.2021 / Suhareka

Nga dita në ditë numri i rasteve pozitive me COVID-19 po shënon rritje, një gjë e tillë po bëhet e ditur nga raportimet ditore të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK).

Nga këto raportime që përcjellë SuharekaOnline është bërë e ditur se në Komunën e Suharekës brenda 10 dite (26 mars- 04 prill) janë konfirmuar 88 raste pozitive me COVID-19.

Me datë 30 mars, janë indentifikuar 13 raste pozitive me COVID-19, numër ky rekord brenda këtyre 10 ditëve, ndërsa me datë 27 mars, është konfirmuar vetëm një rast.

IKSHPK-ja ka bërë të ditur se për 10 ditë në Komunën e Suharekës janë regjistruar 4 viktima nga ky virus.

LEXO EDHE:  Një i vdekur dhe 70 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
DataNr. i rasteve pozitiveNr. i viktimave
26 mars, 20212
27 mars, 202111 (63 vjeç)
28 mars, 2021121 (84 vjeç)
29 mars, 20219
30 mars, 202113
31 mars, 202112
01 prill, 2021121 (70 vjeç)
02 prill, 20219
03 prill, 202181 (72 vjeç)
04 prill, 202110
TOTAL:884

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit