Peqan, hajnat i hyn në garazh dhe i’a vjedhin dy vetura

Peqan, hajnat i hyn në garazh dhe i’a vjedhin dy vetura
Herolind Bytyçi

13.07.2021 / Suhareka

Dy vetura janë vjedhur një qytetari mëngjesin e sotëm në fshatin Peqan të Suharekës, të cilat gjendeshin në garazhin e shtëpisë së tij.

Rasti ka ndodhur rreth orës 06:40 ku sipas pronarit B.R ai kishte veturat në garazh së bashku me dokumentet dhe qelësat.

Rastin e ka konfirmuar për SuharekaOnline edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, toger Shaban Osmanollaj.

Ai ka bërë të ditur se viktima e ka raportuar rastin rreth orës 07:00 të mëngjesit duke treguar se vetura e tipit Volkswagen Polo ngjyrë hiri dhe Opel Corsa ngjyrë e kaltër të dyja me targa të Kosovës nuk gjendeshin në garazh.

Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente.

LEXO EDHE:  Reqan, gjuajtje me armë zjarri në aheng familjar, arrestohet një qytetar

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit