Një rast i ri me COVID-19 në Suharekë, 9 në tërë Kosovën

Një rast i ri me COVID-19 në Suharekë, 9 në tërë Kosovën
Çlirim Gashi

18.06.2021 / Suhareka

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 1,694 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 9 raste pozitive.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Numri total i rasteve pozitive është 107,629 raste dhe 2,250 raste të vdekjes.

Rastet pozitive janë nga komunat: Mitrovicë (2), Lipjan (2), Gjilan (2), Suharekë (1), Fushë Kosovë (1) dhe Prishtinë (1).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 14 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është 105.200.

LEXO EDHE:  169 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Gjakovë (10), Prishtinë (2), Ferizaj (1) dhe Shtime (1).

Në total numri i rasteve aktive është 179./SuharekaOnline/

Nga tani në Physio Cure Clinic edhe trajtim i rrudhave, pikave të zeza dhe gjithçka për fytyrën tuaj

Pastrimi i fytyrës shërben për mirëmbajtjen e shëndetit të lëkures, kryerjen normale të funksioneve të qelizave si dhe ndriçimin e...

Lexo më shumë

Të fundit