Një i shëruar në Suharekë nga COVID-19, 94 në tërë Kosovën

Një i shëruar në Suharekë nga COVID-19, 94 në tërë Kosovën
Çlirim Gashi

14.06.2021 / Suhareka

Ministria e Shëndetësisë (MSh) së bashku me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 5 raste pozitive me COVID-19.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Gjithashtu, në Kosovë janë shëruar edhe 94 pacientë me COVID-19, ku një prej të shëruarve është nga Komuna e Suharekës.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë (64), Mitrovicë (7), Skenderaj (4), Vushtrri (3), Fushë Kosovë (2), Pejë (2), Gjakovë (2), Podujevë (2), Obiliq (2), Suharekë (1), Leposaviq (1), Ferizaj (1), Gllogoc (1), Lipjan (1), Zveçan (1).

LEXO EDHE:  Suharekë, policia has në dy të mitur ndaj të cilëve ishte ushtruar dhunë, arrestohet babai

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 104.988.

Ndërsa rastet pozitive janë nga komunat: Mitrovicë (4) dhe Fushë Kosovë (1)./SuharekaOnline/

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit