Në këto fshatra të Suharekës sot u ndërpre rryma, shkak punime në rrjet

Në këto fshatra të Suharekës sot u ndërpre rryma, shkak punime në rrjet
Fjolla Hoxha

02.06.2021 / Suhareka

KEDS dje ka njoftuar se sot (e mërkurë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së sotme në Komunën e Suharekës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 08:00 deri në 09:00, shkruan SuharekaOnline.

Arsyeja e ndërprerjes ishte ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10kV Budakova (kodi: 32000008) prej orës 08:00 deri në ora 09:00

Vendet: Pishina Solid, Reçani I, Reqani II, Dragaqine I, Çadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakova II dhe Budakova.

“Arsyeja: Ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm”, thuhet në njoftimin e KEDS-it.

LEXO EDHE:  2 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 176 në tërë Kosovën
RAPORTO