Ndërprerje edhe nesër, 7 fshatra të Suharekës do të mbesin 5 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër, më 22 tetor (e premte) në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

21.10.2021 / Suhareka

Ndërprerje edhe nesër, 7 fshatra të Suharekës do të mbesin 5 orë pa rrymë
Foto: Ilustrim

Sipas njoftimit të KEDS të premten, më 22 tetor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 10:00 deri në ora 15:00, shkruan SuharekaOnline.

Po ashtu, sipas KEDS-it arsyeja e ndërprerjes së energjisë elektrike është se do të bëhet mirëmbajtje preventive.


1. TS 110/35/10 kV Theranda   do të ndërprehet: Dalja 10 kV Mushtishti (Kodi: 32000002) nga ora 10:00 deri ora 15:00.

Vendet: Sopija I, Sopija II, Dubrava, Mushtishti, Savrova, Bukoshi, Vraniqi dhe Baqevci.

Arsyeja: Mirëmbajtje preventive.

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Mjekët këshillojnë kontrolle të vazhdueshme mjekësore çdo 6 muaj apo 1 vit në çfarëdo moshe të jeni, mirëpo pas kalimit...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *