Bizneset Vende Pune Ofertat

Muharremaj për stadiumin e qytetit: Ne jemi gati dhe e mbajmë fjalën!

Muharremaj për stadiumin e qytetit: Ne jemi gati dhe e mbajmë fjalën!

14.09.2023 Suharekë

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku ka thënë se në qytetin e Suharekës do të ndërtohet një stadium i ri i futbollit.

Komuna duhet ta sigurojë lokacionin, pasi të sigurohet lokacioni, komuna duhet ta hartojë projektin zbatues dhe në momentin që komuna i ndërmerr këto dy veprime, ministria dhe Qeveria e Kosovës do t’i ndajnë mjetet e nevojshme buxhetore për ndërtimin e stadiumit të ri të Suharekës”, ka thënë Çeku.

Ndërsa në reagimin e tij i pari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë të ditur se Komuna e Suharekës so të jetë bashkëpunuese.

“E dëgjova sot me vëmendje Ministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit z. Çeku për STADIUMIN dhe natyrisht e konfirmoj se Komuna e Suharekës si institucion do të jet bashkëpunuese, do të merr pjesë në financim sepse qytetarët e Suharekës e meritojnë.

Qyteti i Kampionëve ka kohë që e meriton.
U deshtën shumë fitore për këtë vëmendje.

Ne jemi gati dhe ne e mbajmë fjalën. 🙏

Po punojmë ndërkohë me shumë seriozitet për lokacionin, sepse komuna jonë ka hapsirë të pakët në pronësi të saj publike.

Sidoqoftë ne kemi vullnet dhe jemi të gatshëm për bashkëpunim” ka njoftuar Muharremaj.

N.T.P NEON Tjera Xhavit Bajraktari (Rruga Tranzit),
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë