Muharremaj: Jo me kandidu por me fitu, programi qeverisës për Suharekën do mahnit Kosovën

Muharremaj: Jo me kandidu por me fitu, programi qeverisës për Suharekën do mahnit Kosovën
Taulant Krasniqi

03.06.2021 / Suhareka

Kanë filluar të zyrtarizohen kandidaturat për kryetar komunash për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit.

Edhe në Komunën e Suharekës pritet të jetë një garë e fortë mes partive politike, të cilën kryetari i tashëm, Bali Muharremaj thotë se do e fitojë përsëri.

Në një prononcim për Indeksonline, Muharremaj nga AAK-ja tha se do të fitojë pasi ka qenë më afër qytetarëve dhe ka kryer obligimet me kohë.

“Jo me kandidu për zgjedhje lokale, por me fitu kysmet”, u shpreh ai.

Ai po ashtu konfirmoi që janë duke e punuar programin qeverisës për të cilin u shpreh se do mahnitet gjithë Kosova.

“Jemi duke e punu programin, tash presidentja le ta cakton ditën e zgjedhjeve edhe shumë shpejt dalim me një program të ri që do të jetë mahnitës për gjithë Kosovën.

LEXO EDHE:  Komuna e Suharekës në mesin e 10-të më të mirave në vend, për procesin e legalizimit të ndërtimeve pa leje

Do të fitoj për shkak të punës, për shkak që jam më afër qytetarëve dhe për shkak të obligimeve që i kam kryer me kohë”, tha Muharremaj.

Kujtojmë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani gjatë ditës së djeshme ka takuar kryetarët e partive politike për të diskutuar rreth datës së zgjedhjeve lokale.

RAPORTO