Moti në Suharekë gjatë dy ditëve të ardhshme

Të mërkurën në vend do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të borës, ndërsa temperaturat mbesin të ngjashme me ato të ditës së martë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Të enjten parashihet mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell, kurse temperaturat do të shënojnë rritje të lehta, njofton IHMK’ja.

Sipas institutit, vranësirat vende-vende mund të sjellin riga shiu.

IHMK’ja njofton se “temperaturat gjatë këtyre dy ditëve parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius”.