KEDS njofton për punime, sot këto fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS njofton për punime, sot këto fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë
Fisnik Sadiku

16.07.2021 / Suhareka

KEDS ka njoftuar se sot (e premte) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së sotme në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa vende nga ora 11:00 deri në 12:00, në disa të tjera nga 12:00 deri në 13:00, në të tjera nga 13:00 deri në 14:00, dhe nga 14:00 deri në 15:00 shkruan SuharekaOnline.

Arsyeja e ndërprerjes: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

1.
NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:
LP 10kV Peqani (Kodi: 32000007)  prej orës 11:00 deri në ora 12:00
Vendet: Peqan, Sllapuzhan, Bllacë, Duhël, Nishor, Kosterrc, Breshanc, Semetishtë, Gurthyesi Destani Peqan, N.T.P.Kroni Bllace dhe Pompat e benzinës Bes co.
Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

2.
NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:
LP 10kV Theranda (Kodi: 32000016)  prej orës 12:00 deri në ora 13:00
Vendet: Rr. Skënderbeu, Qendra Zejtare II, Nëna Terezë, Derveni, Migjeni, Enver Bytyqi, Hajdin Berisha, Xhavit Syla, Endrit Kavaja, Ismail Qemali, Lidhja Prizrenit, Uilson Çerçili, Kenan Halimi, Garibaldi, Mulla Nura dhe ETC.
Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

LEXO EDHE:  Aksident trafiku në fshatin Reshtan, lëndohet një femër

3.
NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:
LP 10kV Reshtani (Kodi: 32000017)  prej orës 13:00 deri në ora 14:00
Vendet: Reshtan, Therande (një pjesë), Lagjja Bajraktari, Reshtani 1 dhe Reshtani 3.
Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

4.
NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:
LP 10kV Shiroka e re (Kodi: 32000019)  prej orës 14:00 deri në ora 15:00
Vendet: Shirokë.
Arsyeja: Shqyrtimi i mbrojtjes rele.

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit