KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër (e enjte) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së enjte në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 08:00 deri në ora 09:00, shkruan SuharekaOnline.

TS 110/35/10 kV Theranda do të ketë ndërprerje totale:

Dalja 10 kV Studençani Gurëthyesi (Kodi: 32000018) prej orës   08:00 deri në ora 09:00

Vendet: Studençan, Dobërdelan, Samadraxhë, Motel Illyria, Gurëthyesi ENISI, Celi AG, Sejdi Binaku, Flori Kopshtari, Fabrika e Plastikës Gani Sallauka, Pompat e ujit: Studençan, Dobërdelan dhe Samadraxhë.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë.

RAPORTO