KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër (e shtunë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

22.10.2021 / Suhareka

KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës mbesin pa rrymë
Foto: Ilustrim

Gjatë ditës së shtunë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 09:00 deri në 16:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të pastrimit të trasesë nga vegjetacioni.


1. NS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Budakova (Kodi: 32000008) nga ora 09:00 deri 16:00.

Vendet: Fshatrat: Budakovë, Çadrak, Dardhishtë e Epërme, Dardhishtë e Ulët, Dragaqinë, Greiçec, Mohlan, Papaz, Reqan, Staravuçinë dhe Vërshec.

Arsyeja: Pastrim traseje nga vegjetacioni.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *