KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës mbesin pa rrymë

KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës mbesin pa rrymë
Çlirim Gashi

22.06.2021 / Suhareka

KEDS ka njoftuar se nesër (e mërkurë) më 23 qershor në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së mërkurë në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 08:00 deri në 12:00, shkruan SuharekaOnline.

Arsyeja e ndërprerjes është revizioni i largpërçuesit dhe kontrollimi i rrjetit.

1.
Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Studençani (Kodi: 32000018)  prej orës 08:00  deri në ora 12:00

Vendet: Studençan, Dobërdelan, Samadraxhë, Motel Illyria, Gurëthyesi ENISI, Celi AG, Sejdi Binaku, Flori Kopshtari, Fabrika e Plastikës Gani Sallauka, Pompat e ujit: Studençan, Dobërdelan dhe Samadraxhë.

Arsyeja: Revizion i largpërçuesit dhe kontrollimi i rrjetit.

LEXO EDHE:  KEDS angazhon 400 punëtorë në terren pas stuhisë së erës që kaploi vendin

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit