KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra të Suharekës përballen me reduktime të rrymës

KEDS ka njoftuar se nesër, më 12 nëntor (e premte) në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

11.11.2021 / Suhareka

KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra të Suharekës përballen me reduktime të rrymës
Foto: Ilustrim

Sipas njoftimit të KEDS, nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 09:00 deri ne ora 14:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të ndërrimit të shtyllave të dëmtuara.


Nga NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV  Budakova (kodi: 32000008) nga ora 09:00 deri 14:00.

Vendet: Fshatrat: Budakovë, Çardak, Dardhishtë e Epërme, Dardhishtë e Ulët, Dragaqinë, Greiçec, Mohlan, Papaz, Reqan, Staravuçinë dhe Vërshec.

Arsyeja: Ndërrimi i shtyllave të dëmtuara.

Parandalimi është shërim! Tumor markerët dhe roli i tyre në diagnostifikimin e kancerit

Tumor markerët janë substanca që lëshohen nga qelizat kancerogjene ose prodhohen nga trupi në reagim ndaj një tumori malinj ose...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *