KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër, më 15 janar në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

14.01.2022 / Suhareka

KEDS njofton për punime, nesër disa fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë
Foto: Ilustrim

Sipas njoftimit të KEDS, nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 12:00 deri në 14:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të vendosjes së grupit matës kontrollues.


Nga NS 110/35/10kV Theranda do të ndërprehet: LP 10kV Mamusha (kodi: 32000006)  nga ora 12:00 deri 14:00.

Vendet: fshatrat: Leshan, Mamushë (një pjesë), Nepërbisht dhe Tërnje.

Arsyeja: Vendosja e grupit matës kontrollues.

Mundësi e mirë pune, Fabrika e Mobileve “TE NASERI” kërkon 50 punëtorë!

Fabrika e Mobileve ”Te Naseri” e cila gjendet në Zonën Industriale në Shirokë me një eksperiencë të gjatë në prodhimin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *