KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë

KEDS njofton për punime, nesër këto fshatra të Suharekës do të mbesin pa rrymë
Çlirim Gashi

01.06.2021 / Suhareka


KEDS ka njoftuar se nesër (e mërkurë) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjatë ditës së mërkurë (2 qershor) në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 08:00 deri në 09:00, shkruan SuharekaOnline.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:

Dalja 10kV Budakova (kodi: 32000008) prej orës 08:00 deri në ora 09:00

Vendet: Pishina Solid, Reçani I, Reqani II, Dragaqine I, Çadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakova II dhe Budakova.

Arsyeja: Ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm.

RAPORTO