Fshatrat Studençan, Dobërdelan dhe Samadraxhë të shtunën do të mbesin 3 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës të shtunën më 5 shtator 2020.

KEDS përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se se disa vende në Komunën e Suharekës do të mbesin pa furnizim me energji elektrike, shkruan SuharekaOnline.

Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Studenqani  (Kodi: 32000018)  prej orës 10:00  deri në ora 13:00
Vendet: Studençan, Dobërdelan, Samadraxhë, Motel Illyria, Gurëthyesi ENISI, Celi AG, Sejdi Binaku, Flori Kopshtari, Fabrika e Plastikës Gani Sallauka,Pompat e ujit: Studençan, Dobërdelan dhe Samadraxhë.

Sipas njoftimit të KEDS-it reduktimet do të bëhen për shkak të vendosjes së shtyllës së re të betonit 12/1600.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.