Bizneset Vende Pune Ofertat

Fondacioni “Valon Vataj” merr përsipër renovimin e Çerdhës së Suharekës

Fondacioni “Valon Vataj” merr përsipër renovimin e Çerdhës së Suharekës

17.12.2018 Suharekë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Çerdhja e parë dhe e vetmja në qytetin e Suharekës së shpejti do të ketë pamje krejtësisht tjetër. Pamja e shëmtuar që në hyrje të saj, lagështi brenda dhe mure të dobëta e të dëmtuara nuk do të ekzistojnë më.

E për krejt këtë do të kujdeset Fondacioni “Valon Vataj”. Fondacioni, i themeluar me pak se një muaj më parë, filloi aktivitetin me këtë çerdhe.

Ky projekt i parë, për çerdhen “Fluturat” do të kushtojë hiç më pak se rreth 100 mijë euro, për të tjetërsuar këtë insitucion, në të cilin nuk ka ndryshuar asgjë as pas më shumë se 30 vjetëve nga ndërtimi i tij. Për këtë veprim të Fondacionit “Valon Vataj” u nënshkrua marrëveshja.

Projekt që do të përfshijë gjithë hapësirën e objektit dhe oborrin e këtij institucioni, pritet të fillojë së realizuari vitin e ardhshëm.

Themeluesi i fondacionit, Valon Vataj tregoi se iniciativa në ndihmë të tjerëve kishte edhe para themelimit të fondacionit

PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Lami Palace Gastronomi Rr. Brigada 123, Shirokë, Suharekë,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende97 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë