Edhe të premtën reduktime të rrymës në fshatra të Suharekës, deri në 6 orë

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës të premtën, më 6 nëntor 2020.

KEDS përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se se disa vende në Komunën e Suharekës do të mbesin pa furnizim me energji elektrike, shkruan SuharekaOnline.

Në NS 110/10kV Theranda do të ndërprehet:
Dalja 10kV Mushtishti(Kodi: 32000002) prej orës 09:00-12:00 dhe 13:00-16:00.

Vendet: fshatrat: Bajqevc, Bukosh, Delloc, Dubravë, Dvoran, Maçitevë, Mushtisht, Popolan, Savrovë, Sopijë dhe Vraniq.

Arsyeja: Pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.