Edhe pak ngrohtë në Suharekë, nga kjo ditë ftohtë dhe me shi

Meterologët lajmërojnë se në vendin tonë do të mabj mot i mirë deri te merkurën, ndërsa nga kjo ditë bien temperaturat dhe priten reshje shiu.

PW njofton se temperaturat minimale do të luhaten nga 2C deri në 5C, e maksimalet nga 23C deri në 25C, e ditën e mërkurë do të zbresin deri në 13C.

Parashikimi më i detajuar:

26.10-27.10 – Ngrohtë, kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ftohtë.
28.10-29.10 – Mbetet ngrohtë dhe kryesisht me diell. Orëve të mëngjesit ftohtë.
30.10 – Kryesisht me vransira dhe më ftohtë, e në mbrëmje mundësi për reshje të dobëta shiu.