Bizneset Vende Pune Ofertat

Dekorimi i qytetit për festat e fundvitit, Komuna e Suharekës zoton 20 mijë euro

Dekorimi i qytetit për festat e fundvitit, Komuna e Suharekës zoton 20 mijë euro

07.11.2023 Suharekë

Komuna e Suharekës tashmë ka filluar përgatitjet për festat e fundvitit, ku përmes zyrës së prokurimit ka filluar procedurat tenderuese për këtë aktivitet.

Sipas njoftimit zyrtar Komuna e Suharekës këtë vit ka zotuar 20 mijë euro për dekorimin e qytetit.

Në njoftimin për kontratë që ka publikuar Komuna e Suharekës në faqen zyrtare, është bërë e ditur se kohëzgjatja e kontratës do të jetë 90 ditë nga data e dhënies.

Në njoftim thuhet se afati i fundit për pranim të tenderëve/aplikacioneve do të jetë deri më 23.11.2023, në ora 14:00.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, policia konfiskon 418 euro dyshohen të jenë falsifikuara

Suharekë, policia konfiskon 418 euro dyshohen të jenë falsifikuara

Një grua ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro, që dyshohet se janë të falsifikuara.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 09:00, në Suharekë.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se nga persona të panjohur janë pranuar para të metalta në vlerë rreth 418 euro që dyshohet se janë të falsifikuara”, thuhet në raport.

Ndërkaq, siç bëhet e ditur në raport paratë e dyshuara janë konfiskuar si prova materiale për hetime të mëtutjeshme. 

Suharekë, arrestohet një nxënës pasi iu gjet boks hekuri dhe thikë në çantën e shkollës

Suharekë, arrestohet një nxënës pasi iu gjet boks hekuri dhe thikë në çantën e shkollës

Një nxënës është arrestuar të hënën në Suharekë, pasi në çantën e tij të shkollës stafi arsimor ka gjetur një thikë me the dhe një boks hekuri.

Policia njofton se rasti është iniciuar si “Armëmbajtje pa leje”.

“Me datën 04.12.2023, Stacioni Policor Suharekë nga stafi arsimor i një shkolle në Suharekë ka pranuar informacion se në çantën e një nxënësi të shkollës janë gjetur një (1) boks hekuri dhe një (1) thikë me teh rreth shtatë (7) cm”, thuhet në njoftimin për media.

Tutje, bëhet e ditur se zyrtarët policorë menjëherë i janë përgjigjur rastit duke konfiskuar mjetet e lartshënuara.

“Është arrestuar i dyshuari i mitur i cili pas intervistimit në bazë të procedurave ligjore me urdhër të prokurorit të shtetit është liruar në procedurë të rregullt.  Rasti vazhdon të hetohet nga hetues policorë të Stacionit Policor Suharekë”.

Suharekë, vjedhje e automjetit

Suharekë, vjedhje e automjetit

SuharekaOnline mëson që dje në orën 07:47 me datën 3 dhjetorë e diel në fshatin Javor është vjedhur një traktor.

Ankuesi mashkull ka raportuar se nga personë, persona të panjohur i është vjedhur traktori.

Rasti është akoma nën hetime nga Policia e Kosovës.

Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
FURRA PIZZERIA KOSOVARJA2 Gastronomi Rr.Xhavit Syla Suharek,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Nails by Teuta Tjera Rr. Brigada 123, Sheshi, Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende24 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë