9 rastet e sotme me COVID-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit janë bërë 1,791 testime prej të cilave 765 kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

Në Komunën e Suharekës nga IKSHPK-ja janë identifikuar 9 raste të reja me COVID-19, njofton SuharekaOnline.

Rastet e sotme me COVID-19 janë nga këto vendbanime: Nëpërbisht (2), Sallagrazhdë (1), Samadrexhë (1), Suharekë (5).

Numri total i rasteve pozitive është 28.616 raste nga 117.585 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 809 raste të vdekjes.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.