8 rastet pozitive me COVID-19 janë nga Suhareka dhe këto fshatra

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se nga 1,559 kanë rezultuar pozitive me COVID-19, 596 raste të reja.

IKSHPK-ja njfoton se brenda 24 orëve të fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 8 raste të reja me vendbanimet në: 2 Bukosh, 1 Maçitevë, 1 Mushtisht, 4 Suharekë.

Numri total i rasteve pozitive është 25.388 raste nga 110.041 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 773 raste të vdekjes.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.