7 rastet pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime

7 rastet pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës janë nga këto vendbanime
Çlirim Gashi

22.03.2021 / Suhareka

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 5.049 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 827 raste pozitive.

IKSHPK-ja ka njoftuar se në 24 orëshin e fundit në Komunën e Suharekës janë identifikuar 7 raste pozitive me COVID-19, shkruan SuharekaOnline.

Vendbanimet e rasteve të sotme janë: Gjinoc (1), Mushtisht (1), Sallagrazhdë (2), Suharekë (3).

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 518 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 68.601 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.635.

Numri total i rasteve pozitive është 83.012 raste nga 389.791 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.776 raste të vdekjes.

RAPORTO